Ateneo Law School Admission Results A.Y. 2012-2013

The results of the Ateneo Law School Admission Test are out. The Fraternal Order of Utopia congratulates all passers with the hope of seeing you this coming school year at the Ateneo Law School.

Those who made it to the list of outright passers are required to enroll on TUESDAY, APRIL 10, 2012 BETWEEN 10:00 A.M. TO 7:00 P.M. ONLY. Failure to enroll on this date shall cause the automatic forfeiture of their admission.

Passers for interview must report for the said interview on the set schedule below. Failure to appear on the prescribed dates will result to a forfeiture of your slot in the interview. Please consult the bulletin board and ALS website for the results of the interview on MONDAY, APRIL 23,2012. Interview results will also be posted in this website.

For further inquiries, you may visit the Ateneo de Manila Law School  at #20 Rockwell Drive, Rockwell Center, Makati City, 1200 Philippines or call Tel. no.: (632) 899-7691 to 96 ; 729-2000 loc. 2304, 2305 to 2307.  Office hours: 12:00 NN – 8:00 PM (Monday – Friday) & 1:00 PM – 5:00 PM (Saturday)

The list of outright passers and those for interview is provided below.

OUTRIGHT PASSERS

ALAMILLO, MARKCO E.
ALMEDA, LUIS FRANCISCO T.
AMORIN, DANNIEL ROY D.
ARAVATA, ANGELO CHRISTIAN T.
AREVALO, CARLOS MIGUEL T.
ARTECHE, JASON RUDOLF C.
ASUNCION, MIGUEL ENRICO G.
AVILA, CHARLES RICHARD JR. C.
BACUS, RAY MAYNARD J.
BAUTISTA, ERWIN JOSEPH R.
BAUTISTA, JOHANNE MONICH G.
BAUTISTA, MATATAG R.
BILANG, HARVEV A.
BUENAFE, JERIKO M.
BURGOS, REV EMMANUEL O.
CALDERON, GERARD L.
CALDERON, LEONARDO III V.
CALLEJA, GABRIEL STEPHEN R.
CAMACHO, LEONARDO M.
CANETE, ROBIN CHRISTIAN L.
CASANO, RAMON EMILlO Y.
CASTELO, ENRICO EDMUNDO D.
CAVETANO, ROZEN OUVIA G.
CHAN-GONZAGA, ISMAEL JOSE V.
CINCO, DEAN PRIMO A.
CO, THOMAS D.
COCABO, PATRICK VINCENT G.
COLlNA, CZAR C.
CRISOL, JOSE RICARDO L.
CRUZ, ENRIQUITO L.
CRUZ, RAFAEL ROMAN T.
CUYUGAN, EMIL
DALANAO, VICTOR JR. G.
DAMASING, RAMON ENRICO CUSTODIO M.
DE TORRES, ALENZ AVRI LP.
DEL CASTILLO IV, VICENTE G.
DEL ROSARIO, RALPH GABRIELLE D.
DEL ROSARIO, RICHARD S.
DICHOSO, NARCISO C.
DILANGALEN, NUR HAll FA N.
DUCA, MARC KENRICH O.
FERRER, JOHN REUBEN A.
FONDEVILLA, PAOLO G.
FUENTES, ERWIN ROMMEL C.
FULLECIDO, JOHN RAYMUND VINCENT A.
GALANG, LEO ARMAN P.
GENER, VIRGILlO ANGELO G.
GO, CARLO MIGUEL ROMEO S.
GO, GIANCHARLlE P.
GODINO, JUAN LORENZO D.
GONZALES, PAOLO C.
GUEVARRA, MICHAEL D.
GUIYAB, ABRAHAM ALONZO O.
JAO, STEFAN ANDREW S.
KIER, CARLO MARI I.
LAXA, REYANGELO D.
LEE, SANG M.
UM, JUAN LORENZO M.
LOPEZ, PONCE MIGUEL D.
MARASIGAN, DANIEL ROBIN B.
MATIAS, MICHAEL ROMAN E.
MATIBAG, KEVIN PAOLO M.
MERCADO, RAYMOND JOSEPH V.
MIRANDA, RANIEL C.
MORALES, VIKTOR IVAN NICOLO T.
NADAL, LEANDRO AGUSTINE P.
OAMINAL, HENRY JR. F.
ONG, AYZERIS B.
ORTIZ, LAWRENCE GERARD T.
PADIERNOS, JAN RURIK D.
PAGDANGANAN, CARLOS LORENZO B.
POBLADOR, CARLOS VIKTOR O.
POON, PETERSON U.CONSIGNADO, PAOLO MIGUEL S.
PROLLAMANTE, VICTOR ANGELO M.
QUEVEDO, GABRIEL ANGELO E.
QUIROZ, ALBERTO EMILlO K.
RAMOS, ALEXIS JOHN S.
RAPISTA, NEIL MICHAEL B.
RAVAGO, JUSTIN NICO L.
RELOSA, CENEN CARLO G.
RESURRECCION, EFREN 11R.
REYNES, ANTONIO BONIFACIO C.
RIOS, DUDLY MARK R.
ROMAN, CARLO AUGUSTINE A.
ROSARIO, DAVID K.
ROXAS, MARK ERIC C.
SAN JUAN, RONALD RAY K.
SANCHEZ, JOSE NORBERTO B.
SANCHEZ, ROSALYNNE L.
SANTIAGO, DIEGO LUIS S.
SANTOS, ARNOLD JANSEN V.
SANTOS, HANS CEDRIC I.
SEVILLA, MIGUEL R.
TAN, ADRIAN JOSEPH B.
TANTOCO, JESSED.
TEJANO, JUAN CARLO P.
TONG, KENN WILSON C.
TORRES, FRANCIS RAMON B.
TUMBALI, JUAN PAOLO B.
UY, ARVY BRIAN M.
VALDEZ, ERNEST AARON P.GUTIERREZ, RACHELLE ANNE D.
HERMOSISIMA, CHRISTOPHER ALBERT C.
HILADO, ANTON B.
INOCENCIO, ALBERT DALE B.
VARONA, KENNETH C.
VILLANUEVA, HARVEY JOHN G
YOU, JERICO GAlL

FOR INTERVIEW

MONDAY, APRIL 16, 2012
2:00 p.m. – 4:00 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office- Conference Room)
1. ARANDIA, GIL ARVIN C.
2. BAQUIRAN, KAREN S.
3. CAPISTRANO, PEN ELOPE L.
4. CASTANEDA, TOBIEL ST. JOHN T.
5. CHING, SEAN DERRICK D.
6. CONSTANTINO, ANA KATRINA O.
7. DALAGUETE, FELSON M.
8. DUCEPEC, DAISY MARGARET V.
9. EVARDONE, PHILlP C.
10.GOTAMCO, CECILE DANICA C.
11. HIZON, MITSZIE S.
12. LORO, SEIFRED I.
13.NEPOMUCENO, ARIEL F.
14. VERACRUZ, LEIA CLARISSA VERONICA R.

3:00 p.m. – 5:30 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. ALBOS, SPENCER M.
2. DADOR, LANCE CEDRIC E
3. DATINGALlNG, FATIMA MONICA I.
4. LEE, KATHERINE C.
5. MANALASTAS, MARIA CASSANDRA LOURDES R.
6. MICLAT, ALYSSA CHRIZELLE N.
7. SADANG, MARIEL CRISTINA B.
8. TIANGCO, MA. VICTORIA A.

5:00 p.m. – 7:00 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office – Conference Room)
1. AQUINO, CEAZAR RYAN C.
2. ASUNCION, RAMON VICENTE B.
3. BACANI, CLAUDINE ANGELA C.
4. BINAS, THEODORE ANTONIO G.
5. BITONIO, MARION DENISE C.
6. CATOR, EVAN P.
7. DE GUZMAN, MIGUEL RICO E.
8. DELOS SANTOS, ALEXANDRA PATRICIA L.
9. DOMINGO, ROZETTE D.
10. ENCISO, JULlUS ERWIN O.
11. GALANG, MICHAEL O.
12.GUE, JOHN FRANCIS X.
13. HIZON, PETER D.
14. KANG, PAWANJEET K.
15.MANONGSONG, KATHERINE JOCEL M.
16.PABALE, RIA KRISELLE F.
17. PEDAYO, AIMEE E.
18. UNABIA, MILCAH HANNAH P.

6:00 p.m. – 8:00 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. AGBAYANI, CHRISTOPHER P.
2. DOMINGO, CALVIN PATRICK P.
3. GONZALES, MARIA IVY KRISTEL M.
4. NUQUI, AL YSSA HANNAH R.
5. OSTERIA, MA. CLARISSE S.
6. PO, LESLlE ANN L.
7. TRINIDAD, SARAH ANGELA JOY E.
8. VILLANUEVA, PATRICIA V.

TUESDAY, APRIL 17, 2012
2:00 p.m. – 4:00 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office – Conference Room)
1. ANDRADE, TANYA DOMINIQUE L.
2. CRUZ, KARL RAYMOND D.
3. DATU, DIEGO D.
4. DE VERA, ANTHONY LUIGI B.
5. DIEGO, FIDEL MAXIMO III M.
6. FABROS, CHRISTOPHER LAMBERT M.
7. LACDO-O, JUSTIN FERNAN G.
8. LAURON, JOHN LINCOLN F.
9. L1, GIL YEN EZRA MARIE L.
10.NATIVIDAD, JAMES THOMAS G.
11.PUNO, RENATO SANTIAGO S.
12. ROSARIO, MIGUEL ANTONIO V.
13. SALAZAR, REY CARLOS D.

3:00 p.m. – 5:30 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. ACOSTA, HANNAH VIDA D.
2. BUENAVENTURA, MIGUEL MARTIN A.
3. DE LA CRUZ, CYNDY P.
4. DELA CRUZ, MARIE ELIZABETH M.
5. ESTRELLA, MOHAMMAD MUKTADIR A.
6. FLORES, LESTER MARTIN M.
7. MARCELO, ANNA TERESITA A.
8. NGO, JENNIFER HOPE K.
9. SORIANO, ROSETTE G.

5:00 p.m. – 7:00 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office – Conference Room)
1. ALA, JOANNE R.
2. ARRANCHADO, JIMI RAMBO R.
3. ARZAGA, JESUS JOEL MARI D.
4. CORREA, KEITH ANN M.
5. EUGENIO, GERARD ROBERTO T.
6. JUSTINIANI, DONATELLO M.
7. MONZON, CHYNAH MARIE M.
8. ONG, GREGORY 11 L.
9. PANGILlNAN, JOSEPH R.
10.PONO, KEZIAH IRENE T.
11.SANTOS, MICHAEL R.
12.YAP, ROXANI M.
13.ZAMORA, IVAN DARWIN G.

6:00 p.rn. – 8:00 p.rn. (First come. first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. ABUEL, REGINE JESSICA D.
2. EVANGELISTA, MARIA ANA A.
3. DELA CRUZ, HACEl GRACE T.
4. lACONICO, MARBETH C.
5. MANIO, DIANA KRIZELLE S.
6. RECTO, MARA KRISTINA O.
7. SAGMIT, MARlA CLARIZZA G.
8. SOLUREN, JOWELLA D.

6:00 p.m. – 7:30 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. CORDOVA, FATIMA FAYE E.
2. DOROMAl, PATRICK JAN G.
3. ENDAYA, ANTHONY JOHN L.
4. FERRER, JAYZEN SMITH T.
5. GATDULA, IVANHECK U.
6. MEDINA, RABElAIS F.
7. PAJE, MARGARITA S.
8. SALAGUBANG, SAHARA C.
9. SMITH, ROSE JOY E.
10. SUZUKI, ARISA MAELLE B.
11. VENTURA, EDELYN CRISElLE S.
12. YAP, ADRIAN NIGEL H.

8:00 p.m. – 9:30 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. ALEGRE, JAN CATHERINE I.
2. BERNARDO, ANGELlNE I.
3. GRIAR, MARIE STEPHANIE THERESE A.
4. JUAREZ, FRANCIS LORENZO R.
5. LARCIA, LEO ANGELO M.
6. MANTOS, RUFINO SAMUEL R.
7. MINGUA, SYNA RUTH M.
8. OUANO, MIGUEL NIKOLO P.
9. PEREZ, JAMEELA M.
10.ROA, CAMILO FRANCO III D.
11.TABILOG, LEX D.
12.TUMANG, JOHN EDWARD M.

WEDNESDAY, APRIL 18, 2012
6:00 p.m – 7:30 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. ASTRONOMO, CHRISTMAS JOY B.
2. BUENAGUA, JOSE BARTHOLOMEW B.
3. CARRASCO, DAWN T.
4. DE MESA, EDUARDO JR. L.
5. DELMO, ANNA MARIE ANTOINETIE S.
6. GERALDEZ, AGUSTIN P.
7. GUTIERREZ, KARLA ROSE E.
8. LOGRONIO, ANGELO J.
9. RAYOS DEL SOL, ANGELO S.
10.SEVA, JOSE PlO J.
11.UY, RON MIKHAIL V.

8:00 p.m. – 9:30 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. BAUTISTA, ARIANNE A.
2. DEL ROSARIO, MIJELLEN M.
3. HAYNES, MIRANDA LEE F.
4. LOPEZ, MARCO MODESTO Y.
5. MARTINEZ, MARIA REGINA J.
6. MEDINA, JOHN MATTHEW R.
7. PATRICIO, PATRICIA JASMIN D.
8. RAGPALA, MARRYL ANN G.
9. RANCES, KIM L.
10.REYES, ANTONIO GABRIEL L.
11.VALERIANO, MA. FELlCHIE ERICKA P.

THURSDAY, APRIL 19,2012
1:30 p.m. – 4:00 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. AMANE, CHRISTIAN EDRIK U.
2. CASTILLO, CARISA NICOLE F.
3. CONCEPCION, JOEL M.
4. CUSIPAG, RAYMOND ALJON A.
5. DE LIMA, GREGORIO III L.
6. DIONISIO, MARIA REGGIELEENE S.
7. DYSANGCO, STEPHANIE MAREE N.
8. ESTIPONA, FRANCES ANGELA A.
9. ILAYA, GABRIEL L.
10.LlM, JORDAN Q.
11.MANGIO, NINA MARIE V.
12.MARANAN, CHRISTOPHER RYAN R.
13.MEDINA, JOHN ANGELO S.
14.NOA, MONIQUE CAMILLE Z.
15.PADILLA, HAZEL G.
16.PARUNGAO, REYNALDO JR. C.
17.RAMIREZ, CARREN JEAN V.
18.ROBLES, KATHLEEN ANNE M.
19.5ALAZAR, LORENZO MIGUEL C.
20.YULO, JUAN BERNARDO Z.
21.ZAMUCO, GOLDA LYNN C.

4:30 p.m. – 7:00 p.m. (First come, first served)
(Third Floor – Law School Office)
1. ALlNCASTRE, MARNELLI C.
2. ALVAREZ, CARLO JAY F.
3. BORDEY, FAE MARIE Y.
4. CANLAS, JACQUELlNE E.
5. CASTILLO, JESUS CARLOS EXEQUIEL D.
6. CELZO, KATHRYNA YSSABEL Q.
7. CHUA, PAM LOUIESE M.
8. CRUZ, JOHN NOWELL R.
9. DEL ROSARIO, ELlJAH B.
10.DIAZ DE RIVERA, JON VINCENT B.
11.GALANG, DANILO JR. M.
12.GO, PAOLO ROMEO VALENTINO S.
13.KAPUNAN, MARIA KARINA D.
14.LEBRILLA, TAZJANA D.
15.MARTIJA, LEIRON CONRAD T.
16.QUINTANA, ANDREI MIGUEL M.
17.S0, MIKAEL KEVINSON Q.
18.RAGADIO, KEVIN JOE N.
19.SANTIAGO, JOHN CYRIL E.
20.YATO, TATSUHIKO A.

source: http://law.ateneo.edu/?p=1877

This entry was posted in News. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.